
„Używam latarki, jak rysuję w nocy, ponieważ obok mnie śpi moja siostra. A czasami w domu po prostu nie ma prądu”. – powiedział Kareem.
W wywiadzie dla BBC wyznał: „Ja i moja rodzina bardzo ciężko pracujemy, aby jeść chleb. To mnie inspiruje i motywuje do ciężkiej pracy każdego dnia”.
Kareem w rozmowie z DD News wyjaśnił znaczenie jego „Najlepszej pracy”, którą nazywa „Chlebem powszednim”:
„Pot na nim symbolizuje ciężką pracę i zmagania, a łyżka symbolizuje jedzenie. Wszyscy w moim społeczeństwie mają teraz niewiele, a moje ulice walczą i pocą się, by jeść”.
Kareem otrzymał nagrodę Global Child Prodigy Award i znalazł się na liście 100 wyróżnionych dzieci w 2020 roku. Global Child Prodigy Award to jedyna na świecie ceremonia wręczenia nagród wyróżniających wyjątkowe i utalentowane dzieci.
Wyróżnił się również wśród 2723 rekomendowanych kandydatów z całego świata, zdobywając nagrodę 22. Fervent Global Love of Lives Award 2019 od tajwańskiej Fundacji Kulturalno-Edukacyjnej Chou Ta-Kuan.
3 lipca 2018 roku, w ciągu dwóch godzin, narysował hiper-realistyczny portret prezydenta Francji Emanuela Marcona podczas wizyty prezydenta w Fela Kuti New Africa Shrine w Lagos Nigeria. Prezydent Macron był pod takim wrażeniem prac Olamilekana, że zamieścił na Twitterze krótki film przedstawiający rysunek młodego chłopca. W rezultacie prace Olamilekana od tego czasu zyskały międzynarodową sławę.
Kareem stara się poprzez swoją sztukę pokazać światu piękno Afryki. Ubogie dzieci nazywają go małym artystą Robin Hoodem, ponieważ wykorzystuje swój talent do tego aby walczyć z głodem i nakarmić głodnych ludzi w slumsach.
Waris zdradził, że w przyszłości chce widzieć siebie jako artystę, którego prace będą wystawiane w muzeach i galeriach. Pomimo wszystkich trudności w swoim życiu Kareem nigdy nie przestaje pracować nad doskonaleniem swoich umiejętności.







Zdjęcia; @waspa_art/instagram