
Pierwsze dwa losowania w Kalifornii, 4 czerwca i 11 czerwca, mają wyłonić 30 „szczęśliwców” którzy otrzymają po 50 000 dolarów, jeśli ukończą szczepienia. W losowaniu 15 czerwca, 10 mieszkańców ma szanse wygrać po 1,5 miliona dolarów. Dodatkowo, kolejne dwa miliony mieszkańców, którzy rozpoczną i zakończą proces szczepień, otrzymają kartę przedpłaconą na zakupy spożywcze o wartości 50 dolarów, do wykorzystania w większości głównych sieci spożywczych w Kalifornii.
Już ok 63% Kalifornijczyków w wieku 12 lat i starszych otrzymało dawkę szczepionki, a liczba przypadków zachorowań jest obecnie najniższa w kraju – powiedział gubernator Gavin Newsom. Niezaszczepionych jest nadal 12 milionów Kalifornijczyków którzy kwalifikują się do szczepień a liczba chętnych na przyjęcie dwudawkowych szczepionek Pfizer i Moderna w ostatnim tygodniu gwałtownie spadła – powiedział Newsom. „Musimy podnieść liczbę pierwszych dawek,” powiedział Newsom na konferencji prasowej w Los Angeles. „Każdy członek społeczeństwa może to zrobić, a teraz mają większą zachętę”.
Hrabstwo Los Angeles, zamieszkane przez 10 milionów ludzi, rozpocznie inny program zachęt. Dla opornych w ramach kuszenia będzie możliwość zdobycia biletów sezonowych na mecze drużyny hokejowej Los Angeles Kings lub klubu piłkarskiego Los Angeles Galaxy.
Newsom, powiedział, że pieniądze na kalifornijski program zachęt zostaną dobrze wydane, jeśli przekona on opornych mieszkańców do szczepień. „Ludzie nieszczepieni kosztują nas wykładniczo, nieobliczalnie więcej,” powiedział. „Musimy dokończyć tę pracę”.”
Autor; K.M
źródło; bloomberg.com
Photo by dylan nolte on Unsplash