Dawniej dbano o to aby choroby nas nie dopadały. W danej miejscowości lekarz postrzegany był jako wyjątkowo dobry wtedy- kiedy nie pojawiało się u niego wiele pacjentów.
Dzisiejszym światem rządzi pieniądz, a zapobieganie nie jest tak dochodowe jak leczenie. W tej serii skupimy się na tym jak wzmacniać układ odpornościowy w walce z różnymi patogenami- w tym COVID-19.
Należy pamiętać, że wzmacnianie układu immunologicznego powinno być naszym zadaniem cały rok- nie tylko gdy coś nas dopada
CYNK- TWOJA TARCZA
Cynk to niezwykle istotny antyoksydant. Zabezpiecza on nasze komórki przed wolnymi rodnikami.
Odpowiednia jego ilość w organizmie pozwala pracować układowi immunologicznemu na wysokich obrotach.
Najważniejsze w przypadku infekcji są jego właściwości immunomodulujące. Pierwiastek ten wychwytuje wszelkie patogeny w naszym organizmie. Z
akasa rękawy i wypędza je z naszego podwórka. Warto podkreślić, że m.in. dzięki niemu tworzą się niezwykle ważne w naszym organizmie komórki NK- Naturall Killers.
CYNK A COVID? TAK! SĄ NA TO BADANIA!
Warto podkreślić, ze cynk działa na wiele wirusów układu oddechowego. Zgodnie z dostępnymi informacjami w wielu krajach stosowano go jako leczenie pacjentów hospitalizowanych z COVID-19.
Siarczan cynku z jonoforem cynku powodował, że chorzy szybciej stawali na nogi i wracali do domu od pozostałych.
JONOFOR CYNKU CZYLI AUTOBUS, KTÓRY GO PRZEWOZI
Najprościej mówiąc jonofor cynku to substancja, która przenosi go jak najszybciej do naszego organizmu aby bronił nas w walce z wirusami.
Jest on niezwykle ważny właśnie podczas zakażeń wirusowych. Wtedy nie ma czasu na czekanie aż cynk pojawi się w naszych komórkach.
W szpitalach jonofory cynku w postaci syntetycznej są bardzo często używane.
Warto jednak wiedzieć, że mamy naturalne jonofory cynku, które powinny znaleźć się w każdej apteczce. Takim jonoforem jest kwercetyna.
Można ją kupić w formie suplementu diety. W naturze znajduje się ona w jabłkach, cebuli czy orzechach. Ma ona również szereg innych dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu.
DAWKOWANIE
Jak ze wszystkim bywa umiar ma ogromne znaczenie. Cynk można przedawkować i może mieć to negatywne konsekwencje. Zgodnie z wytycznymi nie zaleca się profilaktycznego stosowania cynku w ilości 40mg/na dobę.
Dawka 15mg będzie tutaj odpowiednia. Jeśli jednak walczymy z jakimkolwiek wirusem (nie BAKTERIĄ!) można na kilka dni zwiększyć jego dawkę do 50mg na dobę.
Następnie należy wrócić do początkowej formy. Cynk znajdziemy w: boczniakach, pestkach dyni, w roślinach strączkowych czy ziarnach sezamu.
____________________________