Tańcząca ciecz magnetyczna to ferrofluid która została opracowana już 60 lat temu w laboratoriach NASA. Ciecz jest niezwykle czujna na pole magnetyczne. Aby nadać jej ruch lub zmienić kształt wystarczy przyłożyć do niej magnes i wtedy zaczyna się abstrakcyjne widowisko.

Głośnik Bluetooth zaprojektowany przez artystę Jung’a wygląda niepozornie. To niewielkie pudełko wypełnione cieczą magnetyczną zanurzoną w tradycyjnym płynie z okienkiem. Jednak całe widowisko zaczyna się po włączeniu muzyki. Efekt tańczącej plamy jest hipnotyzujący i może działać relaksująco. Aby ciecz nie przylegała do szkła artysta pokrył szklaną obudowę od wnętrza warstwą zwiększającą poślizg.
Całe urządzenie składa się z trzech głośników, wzmacniacza i modułu Bluetooth co daje możliwość podłączenia do źródła dźwięku bezprzewodowo. Cała obudowa została wydrukowana w drukarce 3D.

W szklanym panelu wypełnionym cieczą umieszczony jest duży elektromagnes, który powoduje ruch cieczy. Moc magnesu jest regulowana na bazie mikrokomputera Arduino Nano, który analizuje graną muzykę, separuje poszczególne pasma i dostosowuje moc magnesu do wybranych tonów. Całość dopełnia białe podświetlenie LED.
Znajdujące się pokrętło umieszczone na głośniku pozwala cieczy, która dzieli się na mniejsze kropelki w rytm muzyki powrócić do kształtu początkowego czyli jednolitej kuli zanurzonej w środku płynu.
Autor; K.M
zdjęcia; @dakd_jung/instagram
_____________________