10 grudnia 2020

Co mówią naukowcy i lekarze na temat szkodliwości promieniowania 5G?

Bezprzewodowa technologia opanowuje ludzkie życie, a ludzie pogrążają się w niewidzialnych polach elektromagnetycznych PEM, które są coraz bardziej intensywne i niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Pola te emitowane są z naszych telefonów komórkowych oraz wszelkich urządzeń, jakie posiadamy w domu. Jeśli nie mamy nawet w posiadaniu telefonu komórkowego to i tak jesteśmy narażeni na promieniowanie tych fal. Ponieważ instalowane są maszty bezprzewodowe bazy, gdzie jest stały dostęp do internetu, a sygnały są przekazywane cały czas. Do końca 2020 roku superszybka sieć 5G ma zostać wprowadzona w Polsce, na terenie całego naszego kraju. Nie da się zaprzeczyć, że jako społeczeństwo doświadczamy szybkiego wzrostu technologii, która jak miałoby się wydawać, ma ułatwić nam życie. Jaka jest druga strona medalu?

Prawdę zamiata się pod dywan

Wszyscy producenci nowoczesnych bezprzewodowych urządzeń oraz organy, które regulują ich dostępność na rynku przemysłowym, zapewniają o całkowitym ich bezpieczeństwie. Chcą, byśmy wierzyli w ich zapewnienia i rzekome naukowe potwierdzenia, że technologia bezprzewodowa 5G jest w pełni bezpieczna. Pewien doktor i naukowiec, który zajmuje się badaniem zjawiska 5G od lat, Dr Jospeh Mercola przestrzega, by nie ufać tym zapewnieniom a sam przestrzega przed siecią 5G.

Rok 2020 jest niewątpliwie rokiem ” piątej generacji” technologii bezprzewodowej. Wszyscy mieszkańcy planety Ziemi narażeni są na szkodliwe promieniowanie, które z roku na rok wzrasta. W dużych miastach instalowane są anteny 5G, wysokie maszty a skażenie wzrasta, oddziałując przy tym na ludzi i powodując rozmaite dysfunkcje.

Wpływ 5G na organizm ludzki

Szkodliwość promieniowania sieci 5G ma szerokie spektrum oddziaływania. Spore spustoszenia czyni w przyrodzie, zaburzając jej naturalną równowagę, jednak co najważniejsze szkodzi ludziom, powodując rozmaite choroby i dysfunkcje. Do niektórych z nich należą zaburzenia snu, bezpłodność, stres, choroby psychiczne, lęki, depresje, rak, choroba Alzheimera, problemy z sercem oraz pogorszenie jakości nasienia męskiego. Ludzie nieustannie poddawani wysokiemu promieniowaniu skarżą się również na silne bóle głowy, ciągłe zmęczenie i suchość w ustach.

Jak działa sieć 5G?

Maszty 5G przesyłają dane do urządzeń mobilnych z wysoką prędkością, gdy telefon komórkowy zażąda połączenia, będzie szukać silnego sygnału. Sieć 5G zdecydowanie ułatwi korzystanie z internetu nawet na obszarach trudnodostępnych jak peryferie czy kompleksy leśne. Do tej pory telefony korzystały z sieci 4G, domyślnie preferując WI-FI. Natomiast jeśli ktokolwiek włączy na swoim telefonie funkcję 5G, to natychmiast zainicjuje połączenie się z anteną 5G. Ten sygnał dotrze do odbiorcy w stosunkowo krótkim czasie, w postaci wąskiej i skoncentrowanej wiązki.

Apel lekarzy i naukowców

” My, niżej podpisani naukowcy i lekarze zalecamy moratorium na wprowadzenie piątej generacji telekomunikacji 5G, do czasu aż naukowcy niezależni od przemysłu w pełni zbadają jej potencjalne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i środowiska. 5G znacząco podniesie już istniejącą ekspozycję na pola elektromagnetyczne o częstotliwościach radiowych (RF-EMF) w telekomunikacji, będąc dodatkiem do 2G, 3G, 4G, Wi Fi, itp. Udowodniono, że pola elektromagnetyczne o częstotliwościach radiowych (RF-EMF) są szkodliwe dla ludzi i środowiska.5G prowadzi do ogromnego wzrostu przymusowej ekspozycji na promieniowanie technologii bezprzewodowych.Technologia 5G jest skuteczna tylko na krótki dystans, źle przenika przez materiały stałe. Potrzebnych będzie wiele nowych anten, a do pełnego wprowadzenia tej technologii anteny będą co 10 czy 12 budynek w rejonach miejskich, co spowoduje ogromne zwiększenie przymusowej ekspozycji. Z „coraz bardziej rozpowszechnionym użyciem technologii bezprzewodowych” nikt nie jest w stanie uniknąć ekspozycji. Dodatkiem do zwiększonej ilości nadajników 5G (nawet w domach, sklepach czy szpitalach), zgodnie z szacunkami „od 10 do 20 miliardów połączeń” (do lodówek, pralek, kamer monitorujących, samo jeżdżących samochodów i autobusów, itp.) stanowić będzie część Internetu Rzeczy. Wszystko to może spowodować znaczący wzrost długoterminowej ekspozycji na fale RF-EMF obywateli Unii Europejskiej. Szkodliwe efekty ekspozycji na fale RF-EMF zostały już udowodnione. Ponad 230 naukowców z ponad 40 krajów wyraziło swoje „poważne obawy” odnośnie do wszechobecnej i wzrastającej ekspozycji na fale elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia elektroniczne oraz urządzenia technologii bezprzewodowych, które już istnieją, jeszcze przed dodatkowym wprowadzeniem 5G.”

Rainer Nyberg, EdD, Emerytowany Profesor (Åbo Akademi), Vasa, Finlandia (NRNyberg@abo.fi) Lennart Hardell, MD, PhD, Profesor (asoc) Zakład Onkologii, Wydział Medycyny i Zdrowia, Szpital Uniwersytecki, Örebro, Szwecja. Obecny adres: The Environment and Research Foundation, Örebro, Szwecja, www.environmentandcancer.com (lennart.hardell@environmentandcancer.com)

Jak chronić się przed 5G ?

Telefony komórkowe wysyłają promieniowanie RF, przez cały czas, ponieważ szukają połączenia z najbliższą anteną telefonii komórkowej. Dobrym rozwiązaniem jest przełączanie telefonów na tryb samolotowy, w ten sposób ograniczymy promieniowanie. Wyłączenie w telefonie takich funkcji jak Wi-Fi, Bluetooth i komunikację bliskiego zasięgu (NFC). Podczas rozmowy dobrze jest korzystać z funkcji głośnomówiącej, by trzymać aparat w odległości ok. 0,5 m od ciała. Zalecane jest noszenie telefonu w miejscu, gdzie nie dotyka on bezpośrednio ciała ludzkiego. Dobrym rozwiązaniem jest również zaprzestania używania telefonu, gdy jest słaby sygnał połączenia. Gdyż urządzenie wtedy emituje wyższy poziom promieniowania elektromagnetycznego, ponieważ szuka połączenia z najbliższym przekaźnikiem, badania udowodniły, że aż do 10 tys. razy więcej! Dobrze jest rozmawiać z miejsca, o pełnym zasięgu używając słuchawek lub zestawu głośnomówiącego.

Autor: Agata Geronin